|  | 

Transport i motoryzacja

Niezapomniana podróż do Kenii

Coraz więcej osób decyduje się na ekstremalne wycieczki, na przykład wyprawy na safari. Nie chcemy już tylko leżeć na plaży i prażyć się w słońcu. Taka forma wypoczynku dostępna jest dla każdego, ale po kilku dniach może już nudzić. Dlatego coraz częściej decydujemy się na inne formy spędzania wakacji. Wyprawy na safari są bardzo ciekawą i modną opcją, gdyż wiążą się poznawaniem przyrody w dzikiej, naturalnej odsłonie oraz kontaktami z całkowicie odmiennymi kulturami.

Safari polega na odbywaniu karawanowej wyprawy specjalnymi samochodami terenowymi po afrykańskich stepach, sawannach i okolicach pustynnych. Szczególnie ciekawym teren podróży jest Afryka Wschodnia. Można tam spotkać najwięcej gatunków dzikich zwierząt, których bliskość jest zdumiewająca. Takie wyprawy trwają zazwyczaj jeden-dwa dni i są elementem dłuższych zorganizowanych wakacji. Wcześnie rano wyrusza się samochodem na poszukiwanie dzikich zwierząt takich jak zebry, antylopy, żyrafy czy słonie. Turyści mogą z bliska obserwować te niesamowite gatunki zwierząt i robić im zdjęcia. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia dzikiej przyrody w pełni życia, zwierząt w ich naturalnym środowisku bytowania. Bardziej ekstremalne wyprawy udają się na tereny, gdzie można spotkać lwy, hieny czy inne drapieżniki.

Są to wówczas bardzo niebezpieczne wycieczki, przeznaczone tylko dla przygotowanych do tego turystów znajdujących się pod czujną opieką wykwalifikowanego i lokalnego instruktora. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą się wybrać na kilkudniowe safari połączone ze spaniem pod namiotami pod gołym niebem, wizytami w wioskach tubylców i różnych plemion, spożywaniem naturalnych posiłków. Takie wycieczki również cieszą się wielką popularnością gdyż pozwalają na kilka dni przenieść się do innego świata z dala od cywilizacji. Safari to prawdziwa gratka dla osób, które fascynuje dzika przyroda, zwierzęta i nieznane kultury. Aby zasmakować nieco czarnej Afryki, wybierzmy się na wyprawę życia na safari.

niezapomniana-podroz-do-kenii

ABOUT THE AUTHOR