Breaking News
 |  | 

Przemysł i technologie

Niszczenie danych ręczną niszczarką

img-responsive

W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy cenniejszej niż informacja. Od danych zależy bowiem bardzo wiele: przyszłość niejednej firmy czy śmierć społeczna najważniejszych osób w państwie. Nic więc dziwnego, że są one cenione na wagę złota.

Jeżeli ty również znajdujesz się w posiadaniu wrażliwych danych, co do których chcesz mieć 100% pewności, że zostaną bezpowrotnie zniszczone, czytaj dalej poniższy artykuł. Zostanie w nim przedstawione ręczne niszczenie dysków. Pamiętaj, że usunięcie danych zgromadzonych na dysku bądź innym nośniku nie gwarantuje bezpieczeństwa. Osoba znająca się na temacie z łatwością będzie w stanie przywrócić usunięte treści.

Kasowanie danych z dysków wcale nie musi zaliczać się do skomplikowanych operacji. W praktyce, jest to bardzo prosty zabieg, wymagający jedynie odpowiedniego sprzętu.

Sprawdź: Ręczna niszczarka nośników ProDevice MMD360

Aby przeprowadzić ręczne niszczenie danych potrzebujemy niszczarki. Usuwa ona dane z nośników, takich jak: twarde dyski, dyski SSD, telefony czy tablety. Wyposażona jest w specjalny grot z utwardzonej stali, jest on na tyle twardy, że bez problemu przebije każde urządzenie. Grot jest wymienialny, więc kiedy ulegnie stępieniu nie ma potrzeby zakupu nowej maszyny. Dostępny jest w dwóch wersjach: przeznaczony do dysków twardych oraz taki, do nośników o mniejszej grubości.

Niszczenie danych z dysków za pomocą rzeczonego urządzenia przebiega w następujący sposób:

  1. Umieszczamy wybrany nośnik w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, znajdującym się pod stal owym grotem.
  2. Pociągamy za dźwignię, powodując tym samym, że grot przebija urządzenie, które chcieliśmy zniszczyć.
  3. Dla pewności możemy powtórzyć czynność parokrotnie, tak aby grot zagłębił się w różne miejsca danego nośnika, jednak jedno przebicie z pewnością wystarczy.
  4. Nasz nośnik został trwale zniszczony i już nikt w żaden sposób nie wydobędzie z niego danych.

Powyższy proces nie wymaga żadnego doświadczenia związanego z elektroniką i każdy może je wykonać na własną rękę. Dźwignia nie wymaga od nas użycia dużej siły, a cała maszyna jest naprawdę prosta w obsłudze.

niszczenie-danych-reczna-niszczarka

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

14 + 2 =