|  | 

Budownictwo i aranżacja

Nowoczesne drzwi antywłamaniowe z drewna

Dziś mało kto zwraca uwagę na szczegółowe elementy takie jak zabezpieczenia okien czy drzwi podczas ich zakupu do nowo budowanego domu lub remontowanego mieszkania. To niewybaczalny błąd, który może wykorzystać byle włamywacz pozbawiając nas niejednokrotnie naszego mienia w ciągu kilku minut.

I dlatego przed zakupem takich skrzydeł drzwiowych do naszego domu zastanówmy się na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim istotnym czynnikiem jest ich cena, która prawie zawsze idzie w parze z jakością. Nie warto się łudzić, ze dostaniemy solidne drzwi antywłamaniowe z patentowymi zabezpieczeniami za 600 zł z marketu budowlanego. To po prostu a wykonalne aby solidne skrzydła mogły tyle kosztować. Niestety koszt wartych uwagi to ok 3 tysięcy złotych, a i to nie jest drogo jak za nasze bezpieczeństwo i naszego mienia.

Po drugie kolejnym aspektem, na który należy bacznie zwrócić uwagę to odporność takich drzwi na warunki atmosferyczne jeśli mają być przeznaczone do domku jednorodzinnego. Ich pokrycie musi być obojętne na działanie promieni słonecznych. Wiele osób by zaoszczędzić kupuje zwykłe drzwi wejściowe przez co dziwi się czemu po kilku miesiącach wyblakły lub nawet wypaczyły się. Oczywiście producent nie uzna takiej reklamacji, gdyż drzwi zewnętrzne pol-skone muszą posiadać zamontowany okapnik, który zapobiegnie zaciekaniu wody od dołu, przez co uchroni je od wypaczenia. Warunki gwarancji nie obejmują takich wad, co oczywiście zmusi nas do wymiany drzwi na nowe i oczywiście podroży koszt całej inwestycji. Dlatego warto przed zakupem zasięgnąć porady specjalisty z dziedziny stolarki otworowej by uniknąć takich problemów.

nowoczesne-drzwi-antywlamaniowe-z-drewna

ABOUT THE AUTHOR