Breaking News
 |  | 

Handel i usługi

O czym pamiętać, otwierając biznes w Holandii

img-responsive

Należy zdawać sobie sprawę, że prowadzenie firmy w Holandii jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy tylko pamiętać o bardzo istotnych kwestiach. Dlaczego warto założyć biznes w Holandii? Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Współpraca ze specjalistami

Rekomendowane jest przede wszystkim rozpoczęcie współpracy ze specjalistami. Pomogą oni przedsiębiorcy zaistnieć na omawianym rynku. Kolejną bardzo istotną kwestią jest ograniczenie początkowych kosztów. Godny uwagi jest fakt, że pierwszy duży kontrakt nie powinien zmienić podejścia właściciela firmy do biznesu. Świetnym rozwiązaniem może być postawienie na wirtualne biuro w Holandii. Można w ten prosty sposób nie tylko ograniczyć koszty, ale również uzyskać adres do rejestracji przedsiębiorstwa. Należy mieć świadomość, że pracownicy wspomnianego wirtualnego biura są również odpowiedzialni za odbiór korespondencji. Warto podkreślić, że część firm ma do dyspozycji wyposażone i reprezentatywne sale konferencyjne. Dodatkowo można zdecydować się na wynajęcie przestrzeni potrzebnej do pracy.

Na jakie aspekty trzeba jeszcze zwrócić szczególną uwagę?

Osobom prowadzącym na co dzień firmę w Holandii rekomendowane jest nauczenie się podstawowych zwrotów w języku holenderskim. Warto być zawsze osobą uśmiechniętą. Holendrzy na pewno docenią takie zachowanie. Co więcej, nie można pod żadnym pozorem narzekać. Dodatkowo podczas tworzenia ofert należy być osobą, która będzie wypowiadać się w sposób zrozumiały i przejrzysty. Trzeba pamiętać, aby zawsze dotrzymywać słowa. Nie jest rekomendowane zawieranie umów poniżej racjonalnych oczekiwań. Bardzo istotne znaczenie ma również ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorca musi ponadto pamiętać, aby zaplanować sobie budżet na księgowość. Właściciele firm, którzy mają w planach wykorzystywanie pojazdu do celów służbowych, powinni w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z wszystkimi zasadami jego rozliczania. Osoby mieszkające w Holandii muszą również pamiętać, że na polskich tablicach rejestracyjnych nie można jeździć dłużej niż 3 miesiące.

o-czym-pamietac-otwierajac-biznes-w-holandii

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

four − 4 =