|  | 

Zdrowie i uroda

Objawy padaczki alkoholowej

Przy wychodzeniu z nałogu alkoholowego, zwłaszcza jeśli trwał dość długi okres czasu, istnieje ryzyko pojawienia się zespołu abstynencyjnego. W efekcie jego pojawienia się, osoba uzależniona może doświadczać drgawek całego ciała, które wyjątkowo przypominają uogólniony, duży napad padaczkowy.

Padaczka alkoholowa z padaczką jako chorobą układu nerwowego ma zbieżne objawy, ale nie jest tożsamą chorobą. Objawy padaczki alkoholowej to pojawiają się w kilka dni po zaprzestaniu picia. Chory traci przytomność, a wyładowania bioelektryczne w mózgu powodują że ciałem chorego zaczynają wstrząsać drgawki. W tym czasie niezwykle ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo chorego.

Padaczka alkoholowa jest o tyle choroba odmienną, że po ustąpieniu zespołu abstynencyjnego jej objawy ustępują. W trakcie pojawienia się napadów padaczkowych, choremu można podawać leki przeciwpadaczkowe, takie jak w przypadku zwykłej padaczki, nie są one jednak szczególnie skuteczne. Najlepszą metodą radzenia sobie z padaczką alkoholową jest po prostu przeczekanie tego okresu i pomoc ze strony bliskich którzy zadbają o to, aby choremu nie stało się nic złego podczas napadu. Padaczka ustępuje samoczynnie po maksymalnie 3 miesiącach.

objawy-padaczki-alkoholowej

ABOUT THE AUTHOR