|  | 

Handel i usługi

Oddam za darmo ? czyli meble z odzysku

Każdy chciałby aby jego wnętrza mieszkalne były komfortowe i ładne. Duży wpływ na to mają meble, jakie wypełniają nasze mieszkanie (czy dom) i tworzą jego klimat. Jednak nie każdego stać na kupno mebli w najmodniejszych salonach, gdzie ceny przekraczają nierzadko możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Kraków postanowił przyjść na pomoc osobom, które chcą tanim, albo wręcz darmowym kosztem, pozyskać inne meble.

W czerwcu w Krakowie zostanie zorganizowany dzień wymiany używanych mebli. Jest to akcja mająca na celu ograniczenie składowania zużytych czy niepotrzebnych sprzętów, jak i również pomocy osobom, które nie mają pieniędzy, a chciałyby coś zmienić w swoim domu. Ileż to razy chcieliśmy coś po prostu zmienić, bo znudziła nas ta czarna komoda, czy wiekowa szafa. A ile razy kupując nowe meble, stare wystawialiśmy koło śmietnika albo demontowaliśmy aby nikt nie miał z nich pożytku. Miasto Kraków znane jest z tradycji antykwariatów, sklepów ze starociami i pchlich targów a tym razem poszło jeszcze krok dalej.

Dzień wymiany jest korespondencją z dawną kulturą handlu wymiennego, jaka panowała w Polsce. Ważna jest umowa, dogadanie się pomiędzy osobami wymieniającymi się. Dla osób chętnych do wzięcia udziału w dniu darmowej wymiany mebli miasto Kraków zorganizowało darmowy przewóz mebli z domu do hali znajdującej się na Nowej Hucie. Wystarczy maksymalnie tydzień przed zgłosić chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu i podać swoje namiary. Meble są jak ubranie, trzeba je często zmieniać, ale nie koniecznie na nowe.

oddam-za-darmo-%e2%80%93-czyli-meble-z-odzysku

ABOUT THE AUTHOR