|  | 

Turystyka i rekreacja

Tour de Pologne i odzież rowerowa.

Mieszkańcy Krakowa każdego roku w okolicach sierpnia mają okazję uczestniczyć w ostatnim etapie Tour de Pologne i podziwiać sunących po ulicach miasta kolarzy w obcisłej odzieży rowerowej. Kiedyś nie mieliśmy, jako kraj, równie dużego wydarzenia kolarskiego, które przyciągałoby zarówno tak wielu zawodników jak i widzów kochających oglądać ten sport.

Tour de Pologne jak sama nazwa wskazuje przebiega przez całą Polskę, ale to właśnie Kraków a nie inne polskie miasto, został wybrany na metę tego pięknego wyścigu. Podczas wieloetapowych zawodów kolarze pokonują setki kilometrów na swoich maszynach, wzbudzając wielkie zainteresowanie u mieszkańców miejscowości znajdujących się na trasie wyścigu. Często kolarze amatorzy ubierają się w odzież rowerową i dołączają do kolarzy zawodników by choć na chwilę poczuć się jak uczestnicy wielkiego Tour de Pologne. Oczywiście ochrona dba o bezpieczeństwo i brak zakłócenia spokoju wyścigu podczas takich spontanicznych akcji.

W Krakowie zainteresowanie wyścigiem zdobywa swoje apogeum. Setki mieszkańców gromadzą się na krakowskich błoniach oraz wzdłuż barierek określających przebieg trasy. Całe wydarzenie posiada wspaniałą oprawę medialną z trwającą w Krakowie cały dzień imprezą. Organizatorzy zapewniają muzykę, jedzenie, konkursy podczas których można wygrać odzież rowerową, rowery, gadżety kolarskie i dotyczące wyścigu. Promocją Tour de Pologne zajmuje się w głównej mierze telewizja polska i z roku na roku wywiązuje się ze swojego zadania coraz  lepiej. Oczywiście rozgłos medialny sprzyja wzrostowi popularności zarówno tego sportu jak i samych zawodów mających swój finał w Krakowie.

W Tour de Pologne biorą udział zawodnicy z całego świata, pokazując swe umiejętności najwyższej rangi. Polski wyścig kolarski nie jest prowincjonalnym konkursem, ale wydarzeniem o dużej renomie i znaczeniu pośród światowych zawodów kolarskich. Trasa wyścigu obejmuje wspaniałe krajobrazy i tereny w górach, nad morzem, na Mazurach. Zawodnicy mają okazję podziwiać piękno polskiej przyrody. Profesjonalna organizacja zawodów także spełnia świetnie swoją rolę, dlatego w Tour de Pologne z roku na rok bierze udział coraz więcej zawodników.

odziez-rowerowa

ABOUT THE AUTHOR