|  | 

Budownictwo i aranżacja

Ogrzewanie

Przyszłościowe budynki mieszkalne są ciepłe i przytulne. Technologia budownictwa oraz dodatkowo używanie nowoczesnych materiałów budowlanych, zapewniają w mieszkaniach wygodę ciepła. Lokalu mieszkalnego są suche, ciche i przestronne. By lokalu mieszkalnego ciepłe były zimą, w mieszkaniach innowacyjnych, wielorodzinnych wykorzystuje się centralne ogrzewanie. Ten system ogrzewania, przez instalację co i kaloryfery, gwarantuje ciepło we wszystkich pomieszczeniach budynków.

W budynkach, wolno stojących, w szczególności w starym budownictwie, lub stojących w znacznej odległości od instalacji centralnego ogrzewania, wykorzystuje się lokalne formy ogrzewania. Mogą to być piece akumulacyjne. Nagrzany przedtem piec pobierze kolejną dawkę energii niemniej jednak mniejszą. Stąd ta forma ogrzewania jest oszczędna i praktyczna. W piecu takim sercem jest magnezytowy wkład, który nagrzewa się do temp.600 stopni C. Wspaniała izolacja termiczna zapobiega stratom ciepła. O ile energia elektryczna ma być wykorzystywana też do ogrzewania należy zadbać aby zostały w nim położone właściwe instalacje elektryczne. Nie wystarczy prąd jednofazowy musimy liczyć się z obowiązkiem posiadania instalacji trójfazowej.

Jedna z form ogrzewania jest również zamontowana w pomieszczeniu klimatyzacja. Klimatyzatory mogą być ścienne, podwieszane, podłogowe. Mają funkcję nawiewu powietrza jeśli do ogrzewania to ciepłego, do chłodzenia zimnego oraz dodatkowo nawilżania. Wybór klimatyzatorów oferowanych na rynku jest bardzo duży i częściej należy poradzić się profesjonalistów w tej dziedzinie jaki typ tego urządzenia będzie najbardziej przydatny do naszych pomieszczeń i pod nasze potrzeby i wymagania. Gwarancję komfortu klimatycznego w naszych mieszkaniach jest bardzo ważnym misją do spełnienia. Ani jedna osoba nie ma możliwość sobie wyobrazić mieszkań, które nie posiadają dobrego systemu grzewczego tak ażeby w czasie chłodów na dworze nie zapewniać stosownej do życia temperatury. W związku z anomaliami temperaturowymi, w naszym umiarkowanym klimacie ostatnio jest letnią porą problem z nadmiernym i upałami. Więc klimatyzacja, która była dotychczas niezbędna w państwach śródziemnomorskich i afrykańskich stałą się i u nas niezbędna.

ogrzewanie

ABOUT THE AUTHOR