|  | 

Budownictwo i aranżacja

Oświetl swoje życie

By organizm mógł zarówno wydajnie funkcjonować i porządnie odpocząć, trzeba praktycznie zaplanować w domu źródła światła. Ogromnie istotne jest światło w pomieszczeniu, gdzie śpimy. Nie jest tu pożądane ostre światło górne. Jeślibyśmy się jednak zdecydowali na światło górne w sypialni, unikajmy ciężkich lamp wiszących i żyrandoli nad samym miejscem spoczynku. Niechaj będzie to plafon poza strefą łóżka. Sugeruje się ulokować obok łóżka intymne, relaksujące lampy. Jeżeli w tym pokoju znajduje się lustro, można ulokować z dwóch jego stron ozdobne kinkiety.

Pomieszczenia użytkowe, szczególnie kuchnia i łazienka, powinny dysponować oświetleniem, które będzie dla nas pomocą w odpowiednich czynnościach. Np. w pomieszczeniu kuchennym główny strumień światła ma padać na blat czy stół. Przygotowujemy na nim posiłki, używając ostrych narzędzi. Nasz blat roboczy doskonale oświetlają odpowiednio nakierowane reflektorki lub lampki zamieszczone przy szafkach wiszących. Co do lustra łazienkowego, radzi się takie rozwiązania, aby światło nie odbijało się w twarzy stojącego przed nim, jak również nie aby rzucało cienia na nią. Ładne i nowoczesne lampy łazienkowe oferuje lampy sklep internetowy: plafony, oczka stropowe, kinkiety, lustra podświetlane, spoty i reflektorki.

Rozwój nowoczesnych technologii pozwala nam zastosować wiele komfortowych, sprytnych rozwiązań. Już od dawna ci, którzy mają dom z dwoma lub kilkoma poziomami, używają krzyżowych wyłączników umożliwiających zgaszenie światło na dole i na górze schodów. Można też zamontować fotokomórkę, wrażliwą na ruch np. na pierwszym stopniu schodów. Po upływie pewnego czasu światło samo zgaśnie, a my możemy z pełnymi rękami oddalić się bez zmartwień o zużycie prądu. Roztargnieni mogą podłączyć wszelkie źródła światła: lampy wiszące , lampy stojące , oświetlenie sufitowe do głównego wyłącznika obok drzwi wejściowych. Jeden ruch starczy, żeby wyłączyć światło w całym domu.

Bardzo efektownie wygląda o zmierzchu nasz dom, który ozdabia oryginalne oświetlenie zewnętrzne . Wielbicielom grilla polecamy najprzeróżniejsze lampy ogrodowe , między innymi lampy stojące , naścienne i wiszące. Energooszczędne, tworzące romantyczny południowy klimat lampki ogrodowe w różnych wzorach, kształtach i barwach sprawią, że każde ogrodowe party będą przebiegać w niezwykłej atmosferze.

oswietl-swoje-zycie

ABOUT THE AUTHOR