Breaking News
 |  |  | 

7rc.eu Gastronomia i hotelarstwo

Pod Baranem- restauracja z historią

img-responsive

Kraków to miasto, w którym na każdym rogu znajdziemy interesujące restauracje, wyróżniające się pięknym wystrojem czy przytulną atmosferą. Zdecydowanie jest w czym wybierać, zarówno jeżeli szukamy miejsc z tańszym menu, czy wyrafinowanych restauracji, które oferują pyszną kuchnię z wyższej półki. Najważniejsze jest jednak to, że można znaleźć miejsce, w którym te dwa czynniki się połączą, a my zjemy pyszny obiad nie zostawiając tam fortuny. Jednym z nich jest restauracja Pod Baranem.

Kuchnia polska w Krakowie

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaka jest najlepsza restauracja w Krakowie, gdyż jest ich tam naprawdę sporo. Są jednak takie restauracje, o których jest trochę głośniej, ludzie na mieście częściej o nich wspominają, urzeczeni miłą atmosferę oraz pyszną kuchnią, lub wieloletnią tradycją i historią. Szczególnie restauracje serwujące kuchnię polską są często poszukiwane w Krakowie, ponieważ zagraniczni turyści są bardzo zainteresowani poznawaniem naszych tradycyjnych smaków i dań. Szukają wręcz kuchni staropolskiej, ewentualnie delikatnie unowocześnionej, opierającej się na najlepszych lokalnych składnikach od sprawdzonych dostawców. To dla nich zupełnie nowe smaki oraz jedno z ciekawszych doświadczeń związanych z podróżą do Polski.

Kuchnia staropolska w Krakowie

Kuchnia staropolska opiera się na sprawdzonych recepturach, które są przekazywane sobie z pokolenia na pokolenie, a bywają wręcz strzeżone jak prawdziwa tajemnica. Kucharze specjalizujący się w kuchni staropolskiej, potrafią przygotowywać pyszne mięsa oraz podroby, smaczne tradycyjne polskie zupy, oraz klasyczne przystawki, które smakują każdemu. W Krakowie z umiłowaniem jada się na przykład śledzie, a dla obcokrajowców to prawdziwy przysmak. Miłośnicy kuchni staropolskiej uwielbiają wybierać się na niedzielne obiady, ponieważ przygotowanie tych dań w zaciszu domowej kuchni jest bardzo czasochłonne. W końcu tradycyjnie pieczone mięsa to nawet kilka godzin pracy. Korzystajmy zatem z dobrodziejstw sprawdzonych restauracji, w których pasjonaci gotowania zrobią to za nas

Restauracja Pod Baranem w Krakowie

pod-baranem-restauracja-z-historia

ABOUT THE AUTHOR