Breaking News
 |  | 

Budownictwo i aranżacja

Pomysły na kamień w ogrodzie

img-responsive

Kamień w ogrodzie może mieć zarówno praktyczne, jak i estetyczne zastosowanie. Dzięki niemu aranżacja ogrodu może być nie tylko efektowna, ale również i niezbyt kosztowna.

Kamień w ogrodzie – dlaczego warto?

Kamienie ozdobne pozwolą na stworzenie w ogrodzie wyjątkowego klimatu, a przy tym nie mają one zbyt wygórowanej ceny, dlatego też niemal każdy może sobie pozwolić na tego rodzaju dekoracje ogrodu. Ponadto ogrody, w których zastosowano dużą ilość kamienia są niezwykle łatwe w utrzymaniu, co ma duże znaczenie szczególnie dla wszystkich tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, który mogliby poświęcić na pielęgnację ogrodu. Kamień jest jednym z najbardziej ponadczasowych materiałów, czyniąc ogród zawsze modnym i stylowym, w każdych okolicznościach.

Rodzaje ozdobnych kamieni do ogrodu

W ogrodzie najlepiej sprawdzi się kamień naturalny. Tu przy urządzaniu ogrodu wiele osób sięga najczęściej po:

  • otoczaki i żwir, które charakteryzują się obłym kształtem, nie mają też ostro zakończonych krawędzi dzięki czemu ich stosowanie w ogrodzie jest bezpieczne. Najpiękniejsze są otoczaki naturalne, powstające w wyniku działania wody. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest kilkanaście różnych rodzajów otoczaków, co daje wiele możliwości skonstruowania ogrodowych ozdób. Kamień ten idealnie sprawdzi się w dobrze oświetlonych ogrodach oraz w otoczeniu oczka wodnego czy strumyka;
  • grys ogrodowy, czyli skały pokruszone na mniejsze kawałki, charakteryzujące się dość ostrymi krawędziami. Ten kamień idealnie sprawdzi się jako podbudowa do kostki granitowej, ale nie tylko. Doskonale sprawdzi się również przy konstrukcji różnego rodzaju ogrodowych mebli. Grys jest kamieniem tanim i wydajnym, nic więc dziwnego w tym, że cieszy się tak duża popularnością;
  • szpilki kamienne to niewielkie skały, których waga mieści się w przedziale 15-50 kg. Ten rodzaj kamienia doskonale sprawdzi się przy budowie skalniaków, choć w zależności od kreatywności znajdzie swoje inne zastosowanie w niejednym ogrodzie.
pomysly-na-kamien-w-ogrodzie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

three × four =