|  | 

Handel i usługi

Pozycjonuj z głową

Przed rozpoczęciem pozycjonowania strony internetowej należy ustalić taktykę jaką przyjmiemy w okresie całej kampanii. Nie warto działać bez konkretnego planu. Pozycjonowanie musi przebiegać w sposób przemyślany, bo tylko wtedy może przynieść oczekiwany efekt.

Warto rozrysować sobie schemat linkowania. Pomaga to bardzo w kontroli nad całym przebiegiem pozycjonowania strony WWW. Przed stworzeniem stron wspomagających (zaplecze) należy ustalić, które domeny będą „słabsze”, a które „mocniejsze”. Warto jest stworzyć sobie kilka wartościowych witryn zapleczowych, z których nie będziemy linkować przez długi czas. Ilość dobieramy w zależności od liczby wyrażeń kluczowych. Do witryn o treści przyjaznej nie tylko wyszukiwarkom, ale także użytkownikowi linkujemy ze „słabych” stron WWW. W ten sposób powoli tworzy nam się piramidka, którą powinniśmy mieć wcześniej na schemacie.

Optymalizacja najważniejsza

Oprócz linkowania do strony, co jest zresztą szalenie ważne należy pracować nad własnymi witrynami. Nie mówię tu tylko o stronie, którą docelowo pozycjonujemy, ale także o witrynach wspomagających. W pierwszej kolejności należy skupić się na optymalizacji treści zawartej w serwisie, dopiero później optymalizujemy kod. Wyszukiwarki reagują szybciej na zmiany w zawartości strony niż na sprawy związane z walidacją. Oczywiście poprawność kodu strony także wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, nie jest to jednak bezpośrednio związane ze zmianami w kodzie, a raczej z tym, że strona jest czytelniejsza dla robotów wyszukiwarek.

pozycjonuj-z-glowa

ABOUT THE AUTHOR