|  |  | 

7rc.eu Budownictwo i aranżacja

Prace wykończeniowe

Cegła klinkierowa jest bardzo trwałym i solidnym materiałem budowlanym, który doskonale nadaje się do prac wykończeniowych, jak równie do wykonywania całościowych elewacji budynków. Do niedawna nie dostrzegano dużych zalet klinkieru, ale teraz pogląd na tę sprawę zaczyna się diametralnie zmieniać.

Zastosowania klinkieru

Co jednak nie uległo zmianie, to fakt, że klinkier znajduje zastosowanie w pracach wykończeniowych i zdobniczych. Pięknie prezentuje się na ogrodzeniach, a w połączeniu a metaloplastyką możemy tworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Cegła klinkierowa jest również wykorzystywana do oklejania czy wykonywania parapetów przy oknach, balustrad, schodów czy kominów. W ogrodzie często spotykamy się z klinkierem użytym do wykonania ozdobnego grilla, studni, czy do wykończenia rabat. Ale w ostatnich czasach możemy się również spotkać z całymi budynkami, których elewacja jest pokryta cegłą klinkierową. I trzeba przyznać, że takie wykorzystanie tego popularnego materiału budowlanego robi duże wrażenie. W miastach hotele, banki, czy budynki użyteczności publicznej zaprojektowane przez renomowanych architektów coraz częściej pokryte są właśnie cegłą klinkierową. W połączeniu z metalem, szkłem czy aluminium można uzyskać bardzo nowoczesny i solidnie wyglądający efekt architektoniczny.

Należy bowiem wspomnieć, że klinkier jest niezwykle trwałym materiałem, który nie wymaga specjalnej konserwacji czy pielęgnacji, a mimo to przez lata pozostaje jak nowy. Widać to w domach, w których podpiwniczenie, albo pierwsze piętro czy fragment elewacji są pokryte cegłą klinkierową, a reszta zwykłym tynkiem. Podczas gdy po latach tynk brudzi się i niszczy, to klinkier wygląda jak nowy. Poza tym jest to rozwiązanie stwarzające wiele możliwości kombinacji. Dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym możemy uzyskać różnorodne kolory cegły klinkierowej. Jeśli zatem zastanawiamy się nad nowoczesnym wykończeniem naszego domu czy elewacji, to pomyślmy o cegle klinkierowej, która zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem w branży budowlanej.

Jeśli szukasz cegieł klinkierowych, polecam zajrzeć na: http://mikulska.pl/

prace-wykonczeniowe

ABOUT THE AUTHOR