|  | 

Handel i usługi

programowanie w php

Stając przed dylematem wyboru w jakiej technologii chcemy zaprogramować naszą witrynę internetową, musimy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych elementów, jakie nasza witryna ma zawierać. Czy też ma to być statyczna strona w html, czy może stworzona dynamicznie w php z obsługą wymaganych formularzy i baz danych, a może w javie, we flashu itp. ?

Jeśli nie ma być to tylko zwyczajna wizytówka witryny i chciałbyś aby w przyszłości zajmowała ona czołowe miejsca w wyszukiwarkach, jedynym wyborem pozostało Ci php jako, że prócz dość ograniczonego htmla witryny tworzone tylko w tej technologii będą bez problemów czytane przez roboty google.

Oczywiście zawsze można skorzystać z usług firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron www. Najprościej odszukać taką firmę wklepując w wyszukiwarce frazę „pozycjonowanie kraków” i z pewnością natrafimy w pierwszych wynikach na właściwą firmę. Pozycjonowanie jest procesem długim, wymagającym obserwacji. Efekty nie są widoczne od razu, dlatego do pozycjonowania wymagane są osoby cierpliwe, które będą umiały wyciągać wnioski z własnych analiz oraz uczyć się na własnych błędach. Jak widać nie jest to zadanie dla każdego.

Wersje językowe stron internetowych

Wiesz już w którym języku musi być wykonana twoja strona jednak kolejną przeszkodą którą możesz spotkać gdy twoja wiedza i umiejętności nie obejmują tego zadania jest programista php. Dobry programista niestety, to nie stawiacz joomli czy innego gotowego cmsa. Dobry programista php oprócz znajomości samej składni kodu powinien orientować się na zasadach bezpieczeństwa tworzonych stron, a także mieć doświadczenie w innych technologiach ale blisko powiązanych z językiem php. Jest nim między innymi MySql, Javascript i inne.

Gdzie umieścić naszą stronę czyli tani hosting

Oczywiście sam programista nie jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Owszem może nam stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową jednakże potrzebujemy jeszcze miejsca w sieci, w którym ta strona będzie dostępna dla innych użytkowników. Takie miejsce zapewni nam tani hosting.

Wybierając hosting dla siebie należy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę. Poczytajmy w sieci o jego konkurencyjności i jakości wsparcia technicznego. Wiadomo, że czasem zdarzy się jakaś sytuacja awaryjna, w której będziemy musieli skorzystać z pomocy naszego hostingu. Wtedy jakość takiej pomocy świadczy tak naprawdę o firmie. To jest to co powinno nas najbardziej interesować. Zatem pamiętajmy, do wszystkiego należy podchodzić z głową i mieć się na baczności

programowanie-w-php

ABOUT THE AUTHOR