|  | 

Różne

Przydatne wiadomości na temat ubrań ciążowych

Projektanci odzieży ciążowej uświadamiają, że ciuszki dla kobiet w ciąży nie muszą być szerokie niczym nocna koszula. Przeciwnie – próbują pokazywać, że tego typu odzież ciążowa wcale nie zapewnia wygody, gdyż kobieta czuje się w niej mało pociągająco i wcale nie kobieco. Ciąża powinna być podkreślanym atutem a nie wstydliwie ukrywaną chorobą. Praktyczna jest jednak wiedza na temat kilku sztuczek, które pomogą ukryć np. zbyt duży tyłek czy szerokie biodra. W takim razie najlepiej nosić spodnie ciążowe z szerokimi nogawkami, które odwrócą uwagę od góry ciała. Najlepiej by były pozbawione kantów i były wykonane z dobrze się układających materiałów.

Moda dla kobiet w ciąży zestawiana jest oczywiście z bardziej obszerną odzieżą. Jednak panują tu podobne reguły, co w normalnym czasie. Oznacza to, że istotną rolę odgrywa nie tylko odzież ciążowa ale też dodatki. Atrakcyjna biżuteria może w sposób efektywny stanowić w ubiorze dominujący element i powodować efekt szczególnej elegancji. Szerokie bransoletki na rękach czy widoczne poprawią wizerunek każdej kobiety także tej w ciąży. To samo dotyczy butów czy toreb. Kobiety oczekujące dziecka mogą zakładać również buty na obcasach. Powinny jedynie myśleć o wyborze tych dobrze wyprofilowanych, by uniknąć kolejnych niewygód dla nóg.

Jeżeli brać pod uwagę modę ciążową, to kobiety od dawna mają świadomość, że najkorzystniej prezentują się w sukienkach. Posiadają one w sobie wszystkie wymogi odzieży ciążowej. Tak jak każda dobra odzież ciążowa są komfortowe i poprawiają wygląd. Jest to przede wszystkim zasługa ?rozciągliwych? materiałów, których rozmiar rośnie wraz ze zmianami w kobiecym ciele. Te rozszerzane ku dołowi są odpowiednie dla kobiet o dużych pośladkach. Sukienki dla kobiet o dużym biuście, o który nie trudno w czasie ciąży, powinny mieć wycięty dekolt, który wyszczupli całą postać. Z tego powodu z pewnością dobrym pomysłem są sukienki kopertowe, wiązane z boku.

O ile ciąża jest w życiu kobiety dużą zmianą, to dzisiejsza propozycja dla ciężarnych jest na szczęście dużo szersza niż w czasach naszych babć i mam. Nie sposób uwierzyć, że kilkanaście lat temu przeciętna ciężarna miała do wyboru na ogół jedną ciężarną sukienkę. Obecnie sklepy wychodzą naprzeciw wszystkim potrzebom kobiet oczekujących dziecka. Wyjątkowo bogatą ofertę przedstawia odzież ciążowa . Liczba specjalnie projektowanych bluzek, spódnic i spodni ciążowych oszołomi każdego. Podobnie przedstawia się sytuacja z szeroką ofertą kosmetyków. Bardziej istotne jest więc, by kobieta sama umiała sprecyzować, czego potrzebuje i nie dać się zwariować.

przydatne-wiadomosci-na-temat-ubran-ciazowych

ABOUT THE AUTHOR