Breaking News
 |  | 

Różne

Rzeczoznawca majątkowy w Olkuszu – po czym poznać profesjonalistę?

img-responsive

Operat szacunkowy określający wartość nieruchomości jest potrzebny do wielu celów, m.in w banku, w celu udowodnienia wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu, do celów księgowych, a także własnych, gdy chce się sprzedać nieruchomość i udowodnić potencjalnym kupującym jej wartość. Niestety, ale nie każdy rzeczoznawca majątkowy w Olkuszu wykonuje swój zawód należycie, a w konsekwencji tworzone przez niego operaty nie spełniają odpowiednich wymagań, a szacowane wartości różnią się od rzeczywistych. Dlatego też przed zatrudnieniem takiej osoby, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Doświadczenie rzeczoznawcy majątkowego

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie rzeczoznawcy majątkowego. Im dłużej pracuje on w zawodzie, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z jego usług. Z każdym kolejnym operatem szacunkowym rzeczoznawcy przybywa nowa wiedza. Im więcej więc nieruchomości taka osoba wyceniła, tym większe prawdopodobieństwo tego, że zrobi to dobrze.

Specjalizacja rzeczoznawcy majątkowego

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy rzeczoznawca majątkowy jest w stanie wycenić każdą możliwą nieruchomość. Jest to związane z faktem, iż zdobyć uprawnienia można po studiach ekonomicznych, rolniczych albo budowlanych. W konsekwencji jeden rzeczoznawca majątkowy lepiej czuje się w wycenianiu nieruchomości rolnych, inny licząc wartość odtworzeniową budynków i budowli, a jeszcze inny w wycenach dużych przedsiębiorstw. Tylko nieliczne firmy wyceniają wszystko. Zawsze warto na stronie takiej firmy sprawdzić, wyceny jakich nieruchomości się podejmuje.

Podsumowując można powiedzieć, iż nie każdy rzeczoznawca sprawdzi się w wycenie wszystkich rodzajów nieruchomości. Przed udaniem się do konkretnej firmy warto sprawdzić, w czym się specjalizuje i jak długo działa na rynku. Najlepiej jest wybierać firmy, które specjalizują się w szerokim spektrum działań, jak przykładowo firma Infidea w Olsztynie. Eksperci pracujący w tej firmie posiadają ogromną wiedzę, umiejętności i doświadczenie.

rzeczoznawca-majatkowy-w-olkuszu-po-czym-poznac-profesjonaliste

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

6 + fifteen =