Breaking News
 |  |  | 

Budownictwo i aranżacja Różne

Składowanie drewna opałowego – o tym musisz pamiętać!

img-responsive

Drewno do opalania można składować na kilka różnych sposób. Najważniejsze, aby każdy z nich był poprawny, a przede wszystkim dobry dla nas, użytkowników. W końcu drzewo to będzie nam później niezbędne do opalania domu, warto więc, aby nie traciło swoich właściwości.

Drewno przy ścianie domu

Jednym z najbardziej popularnych sposób składowania drewna jest opieranie go o ścianę domu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że drewno powinno mieć nieco odstępu od domu, ponieważ w innym razie zacznie się niszczyć, a co gorsza będzie też niszczyć samą ścianę domu. Zawsze powinno więc być zachowanych jakieś 5 centymetrów odstępu między szczapami, a ścianą. W ten sposób cyrkulacja powietrza w dalszym ciągu będzie poprawna.

Pergole z dachem

Drugą opcją, którą mamy do wyboru są zadaszone pergole. Pergola ta różni się od tej tradycyjnej, ponieważ posiada zadaszenie. Przy tym warto pamiętać, że drewno opałowe nie może w tym wypadku być główną istotą ciepła w domu. Jeżeli kominek stanowi główne źródło opalania to nie będzie to najlepszy pomysł, ponieważ drewno trzeba będzie przynosić z daleka.

Regał tarasowy

Dobrym rozwiązaniem na utrzymywanie drewna na opał jest regał tarasowy. Ten jednak nie starcza na wiele i tak naprawdę często trzeba go napełniać. Regał ten więc stanowi raczej opcję dodatkową i ma, w pewnym sensie, również funkcję ozdobną.

Drewno składowane w salonie

W wielu polskich rodzinach drewno składuje się po prostu obok kominka. Drewno na opał jest wtedy pod ręką, jednak trzeba się liczyć z tym, że często trzeba je donosić z innego miejsca. W końcu nikt nie ma w swoim domu aż tyle miejsca.

Drewutnia

Nie jest to w Polsce jeszcze bardzo popularny sposób składowania drewna, ponieważ wymaga większych nakładów finansowych. Jest to niewielki, zaimpregnowany domek na drewno. Często ma on dach, który z racji tego, że jest dwuspadowy, jest nieco wysunięty.

Należy samodzielnie wybrać, która opcja składowania drewna jest najlepsza w naszym przypadku. Tutaj wszystko zależy przede wszystkim od miejsca i funduszy danego użytkownika.

Drewno kominkowe Wrocław

skladowanie-drewna-opalowego-o-tym-musisz-pamietac

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

ten − 9 =