|  | 

Zdrowie i uroda

Skuteczne fotodepilacja IPL

Wiele osób marzy o tym, aby trwale usunąć owłosienie z wybranych części ciała. Niektórzy jednak nie korzystają z zabiegów, z różnych przyczyn, jak strach, obawy przed bólem. Częściowo taki stan wynika z niewiedzy zainteresowanej osoby na temat przebiegu takiego zabiegu. Wystarczy tylko zainteresować się temat, zgłębić najważniejsze elementy i taka pobieżna wiedza powinna rozwiać nasze wątpliwości.

Na jakość i satysfakcję z wykonanego zabiegu wpływa wiele czynników, między innymi komfort jaki odczuwamy, poziom bólu, miła obsługa, skuteczność samego zabiegu, jakość sprzętu jaki się znajduje w placówce i jego moc. To wszystko składa się na to jak zadowoleni jesteśmy z zabiegów fotodepilacja. Jak wiedzę jest więc przydatna? Warto zainteresować się w pierwszej kolejności przeciwwskazaniami do zabiegu. Każda sesja powinna zostać poprzedzona konsultacją, nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, abyśmy indywidualnie określili, czy przypadkiem nie jesteśmy zdyskwalifikowani już na starcie. Do najważniejszych należą, ciąża, karmienie piersią, mocno opalona skóra lub poparzenia, uczęszczanie na solarium (nie powinno odbywać się jednocześnie, trzeba odbyć przerwę), stosowanie kosmetyków z retinolem, stosowanie leków światło uczulających, picie ziół (takich jak nagietek, dziurawiec), choroby skóry jak bielactwo, łuszczyca, wykonywanie peelingów (złuszczanie skóry jest nie wskazane, ponieważ dochodzi do zdarcia naturalnej ochrony skóry), skłonności do przebarwień czy bliznowacenia, zainfekowana skóra, zmiany nowotworowe na ciele, stosowanie samoopalaczy.

Przygotowanie się do zabiegu nie jest niczym skomplikowanym. Należy pamiętać, aby około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, nie używać depilacji, polegającej na wyrywaniu cebulki włosa (urządzenia do fotoepilacji działają właśnie na cebulkę, jej brak, spowoduje nieskuteczność zabiegu). Około dwa-trzy dni przed sesją, należy ogolić skórę poddawaną zabiegowi, tak aby włosy miały około 2 milimetry, na zabiegu skóra powinna być oczyszczona, bez żadnych kremów.

Po zabiegu należy odpowiednio dbać o skórę, gdyż depilacja laserowa ma na nią mocny wpływ. Przede wszystkim pamiętamy o tym, aby przynajmniej przez dwa tygodnie (a najlepiej przez cztery), się nie opalamy, nie chodzimy na solarium i nie używamy samoopalaczy. Podczas ekspozycji na słońce należy nakładać kremy ochronne, z przynajmniej faktorem trzydzieści, a najlepiej pięćdziesiąt. Fotoepilacja IPL czy E-light w przypadku nie stosowania się do zaleceń, może nam zaszkodzić. Dlatego też, nie powinno się przez dwa tygodnie stosować peelingów, wypisanych wyżej ziół, czy leków lub jakichkolwiek środków zwiększających wrażliwość na promienie słoneczne.

skuteczne-fotodepilacja-ipl

ABOUT THE AUTHOR