|  | 

Zdrowie i uroda

Solarium na depresje

Chyba każdego z nas podczas chłodnych zimowych wieczorów dotyka lekka depresja. Długi dzień w pracy kończy się zwykle, gdy na dworze jest już dawno ciemno, a gdy powróci się domu zwykle niema już się czasu na chwilę relaksu i kładzie się spać. Takie postępowanie na pewno nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i jak przekonują lekarze może wywoływać u nas lekkie stany depresyjne. Jak zatem zaradzić takiej sytuacji i poczuć się lepiej?

Według wielu lekarzy doskonałym sposobem na walkę z zimową depresją są wizyty w solarium. Opalania się podczas chłodnych zimowych wieczorów powoduje wzmożoną produkcję witaminy D oraz hormonów szczęścia, które są odpowiedzialne za nasz humor i dobre samopoczucie. Podobno wystarczy jedna wizyta w solarium, aby odczuć znaczące zmiany w naszym nastroju i znów nowo cieszyć się życiem.Co bardzo istotne to fakt, iż solaria są dostępne w praktycznie każdym mieście w naszym kraju, a 5 minutowy seans zalecany dla osób, które korzystają z solarium po raz pierwszy w życiu kosztuje zaledwie 3 złote. Do tego trzeba doliczyć koszt odpowiednich kosmetyków chroniących nasze ciało przed negatywnymi skutkami promieni UV.

Suma summarum cała wizyta powinna zmieścić się w około 8 złotych. Jednakże zawsze można sprawić sobie urządzenie, które nazywa się lampa podczerwieni. Owe urządzenie zadba o nasze zdrowie w fantastyczny sposób. Bez żadnych wizyt w niezbyt zdrowych solariach, nagrzejemy swoje ciało, co przyniesie ulgę naszym schorowanym stawom. Jak widać medycyna idzie bardzo do przodu i w ten sposób bez ciągłych wizyt u lekarza, możemy nieco podciągnąć nasze własne zdrowie. Oczywiście należy każdy ruch skonsultować z lekarzem, jednakże lampa podczerwieni zaoszczędzi nam wielu zbędnych godzin w środkach wszelakiego transportu.

Zatem jeżeli Ty też jesteś coraz bardziej zmęczony życiem to może wizyta w solarium nie była by takim złym pomysłem?! Z pewnością biorąc pod uwagę małe koszty i duże korzyści uzyskiwane dzięki opalaniu warto się zastanowić!

solarium-na-depresje

ABOUT THE AUTHOR