|  |  | 

Różne Zdrowie i uroda

Spacerujmy nawet w zimie.

Jak od dawna wiadomo, każdy ruch człowieka wpływa na jego zdrowie, kondycje i samopoczucie. W dzisiejszym świecie,w którym każdy jest zabiegany coraz trudniej znaleźć czas na jakąś aktywność fizyczną.

W naszym kraju bardzo mało osób uprawia regularnie jakiś sport, w krajach europejskich tysiące ludzi uprawia np. jogging. Niestety jest on u nas bardzo mało popularny, chociaż tendencja jest wzrostowa i coraz częściej możemy spotkać ludzi biegnących w specjalnej odzieży sportowej po różnych parkach i alejkach.

Jeżeli ktoś nie jest w stanie poddać się takiemu wysiłkowi jakim jest bieganie, powinien przynajmniej spacerować. Każdy z nas codziennie się przemieszcza, może warto czasem zamiast jechać autobusem czy samochodem iść na nogach. Niestety niektórym wydaje się, że w okresie zimowym spacer nie jest wskazany gdyż łatwo się przeziębić. Nie jest to prawdą, każdy kto tak mówi zwyczajnie szuka wymówki by pozostać w ciepłym domu przy gorącej herbacie. Oczywiście w czasie zimy mamy mniej sprzyjające warunki dlatego bardzo ważny jest odpowiedni ubiór. Warto zaopatrzyć się w w odzież i bieliznę termoaktywną, która w czasie spaceru utrzyma temperaturę naszego ciała nie pozwalając na wyziębienie organizmu, jednocześnie odprowadzając pot. Powinniśmy unikać wdychania powietrza przez usta gdyż w ten sposób możemy narazić się na infekcje dróg oddechowych. Najlepiej oddychać przez nos, albo przez szalik bądź chustę. Powinniśmy także zaopatrzyć się w ciepłą czapkę oraz dobre buty, które ochronią naszą głowę i stopy przed zimnem.

Bardzo polecam wieczorne zimowe spacery.

spacerujmy-nawet-w-zimie

ABOUT THE AUTHOR