|  | 

Zdrowie i uroda

Sposób na mocne paznokcie

Mocne włosy i paznokcie to marzenie i ozdoba każdej kobiety. To szczegóły, dzięki którym naturalne, kobiece piękno promieniuje z całą siła i intensywnością. Ważne jest stwierdzenie, że najpiękniejsze włosy i paznokcie, to te które są zdrowie i mocne. Wówczas niepotrzebne są lakiery, ozdoby, kosmetyki poprawiające w sztuczny sposób nasz wygląd. Ludzie często mają problem ze zdrowymi i mocnymi paznokciami.

Rozdwajanie się, łamanie, białe plamy to jedne z głównych dolegliwości, na które cierpią nasze paznokcie. Przyczyny tych niedogodnie tkwią w niewłaściwej diecie, braku wystarczającej ilości wapnia i składników mineralnych w organizmie. Istnieje wiele domowych i sztucznych (chemicznych) sposobów wzmocnienia paznokci. Najłatwiej dostępne i najczęściej stosowane są domowe metody, które w naturalny sposób wzmacniają włosy i paznokcie. Ciekawym rozwiązaniem są domowe maści i maski dla dłoni i paznokci, które opierają się na użyciu żółtek jaj, miodu, soku z cytryny i oleju. Skuteczne i przyjemne są także kąpiele dla paznokci, przygotowane z ciepłem wody z dodatkami soku cytrynowego bądź oleju roślinnego. Roztwór kuchennej soli morskiej również działają kojącą na nasze paznokcie.

Należy także pamiętać o spożywaniu produktów bogatych w witaminy A i D, białko, sole mineralne i żelatynę. Wszystko to można dodawać do codziennych posiłków. Jeśli nie mamy czasu ani ochoty na domowe sposoby, to pozostają nam specjalne kosmetyki i leki. Drogerie oferują wiele odżywek i kremów, które bogate w fosfor, wapń i witaminy wzmacniają nasze paznokcie. Bardzo popularne są ziołowe leki, które dzięki zawartości skrzypu i witamin jednocześnie wzmacniają nasze paznokcie i włosy. Jak widać, jest wiele sposobów dbania o paznokcie, wystarczy wybrać jeden z nich i konsekwentnie go stosować by poprawić jakość ich wyglądu.

sposob-na-mocne-paznokcie

ABOUT THE AUTHOR