Breaking News
 |  | 

Transport i motoryzacja

Sprzedaż auta czy kasacja? Co opłaca się bardziej?

img-responsive

Kiedy planujemy pozbycia się wiekowego samochodu bardzo często zastanawiamy się nad tym, czy lepiej go sprzedać czy oddać do kasacji. Oczywiście odpowiedź na to pytanie zależna jest od kilku uwarunkowań, o czym będzie mowa w dzisiejszym artykule.

Kiedy sprzedaż samochodu opłaca się bardziej niż jego kasacja?

Otóż odpowiedź na to pytanie jest dosyć łatwa. Sprzedaż samochodu jest zdecydowanie bardziej opłacalna w momencie, kiedy jest on w dobrym stanie technicznym. Oczywiście znajdą się również kupcy na samochód, który wyżej wspomnianych wymogów nie spełnia, jednak jest to rzadkość.

Dlaczego czasami sprzedaż samochodu nie jest opłacalna?

Przede wszystkim dlatego, że aby zwiększyć szansę na sprzedaż pojazdu koniecznym jest jego aktualny przegląd techniczny oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jak wiadomo do najtańszych nie należy. Jeżeli samochód jest w złym stanie technicznym wówczas nie ma możliwości, aby pozytywnie przeszedł przegląd. Po wykonaniu takiego przeglądu stacja kontroli pojazdów wykazuje, co należy naprawić, aby samochód mógł otrzymać pieczątkę z informacją, że pozytywnie przeszedł badanie. W tym wypadku koniecznym jest włożenie określonej ilości środków i wykonanie niezbędnych napraw. Niestety pomimo wykonania powyższych czynności nie mamy absolutnie żadnej gwarancji na to, że odzyskamy te środki sprzedając pojazd, a raczej powinniśmy zakładać, że je stracimy.

Kasacja pojazdu jako złoty środek

Stare i zepsute samochody zdecydowanie lepiej oddać jest na auto złom. Dzięki temu nie będziemy musieli ponosić uprzednio wspomnianych kosztów, a co za tym idzie nie stracimy pieniędzy zarówno jeśli chodzi o naprawę, jak i opłacenie przeglądu oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniego miejsca, które wykona dla nas złomowanie auta i wyda nam odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego będziemy mogli dokonać zgłoszenia w odpowiednim Urzędzie. W związku z powyższym sami widzimy, że jest to dużo korzystniejsza opcja.

sprzedaz-auta-czy-kasacja-co-oplaca-sie-bardziej

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

3 × four =