Breaking News
 |  | 

Przemysł i technologie

Sprzęt do pracy na wysokościach – to musisz mieć!

img-responsive

Zawody, w których istnieje poważne zagrożenie zdrowia i życia ze względu na wykonywane czynności, zaliczane są do prac o podwyższonym stopniu ryzyka.

Niebezpieczne zawody

Spośród tego rodzaju prac można wyróżnić pracę górnika w kopalniach, pracownika straży pożarnej, pilota samolotów, wojskowego czy pracownika wykonującego swoje czynności na wysokościach. Każdy zawód obarczony znacznym stopniem ryzyka wymaga od pracownika bezwzględnego przestrzegania przepisów bhp, zakładania do pracy odpowiedniego stroju oraz używania specjalistycznego sprzętu.

Najwięcej tego typu wymagań stawianych jest robotnikom pracującym na wysokościach, czyli prowadzących prace na podestach, wysięgnikach, platformach, dachach czy słupach wysokiego napięcia. Do każdych z tych prac, niezbędnym elementem zabezpieczającym pracownika jest lina asekuracyjna, uprząż wspinaczkowa oraz konieczny osprzęt.

Sprzęt do pracy na wysokościach

Pracownik wykonujący czynności na wysokościach doskonale wie, że każdy sprzęt używany w ryzykownych sytuacjach musi mieć odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania. Do tego typu sprzętu zaliczymy kaski ochraniające głowę, pozwalające na dopięcie nauszników i przyłbicy osłaniającej oczy, uprząż przemysłową do której dopinane są za pomocą karabinków linki asekuracyjne, przyrząd zjazdowy i przyrząd zaciskowy, lonże które wraz z urządzeniami samohamującymi zabezpieczą przed niekontrolowanym upadkiem, a także akcesoria dodatkowe jak rękawice robocze, latarki czołowe, bloczki pomocne przy wciąganiu ładunków i wiele innych przedmiotów.

Sprzęt wspinaczkowy

Jedną z renomowanych firm, zaopatrujących zakłady pracy oraz indywidualnych klientów w osprzęt alpinistyczny, jest sklep wspinaczkowy RATwork prowadzący również sprzedaż przemysłowego sprzętu wspinaczkowego. Przewodnią myślą firmy jest kompleksowa dbałość o bezpieczeństwo robotnika pracującego na wysokościach i zapewnienie mu sprzętu najwyższej jakości, a zarazem — za jego pomocą – dostarczeniu pracownikowi komfortu fizycznego i psychicznego w trakcie wykonywanych niebezpiecznych prac.

Wszystkie elementy wyposażenia koniecznego w pracach na wysokościach cechują się wysoką jakością, materiałami odpornymi na niekorzystne czynniki zewnętrzne, dużą trwałością i wytrzymałością, a także wygodą w użytkowaniu.

 

sprzet-do-pracy-na-wysokosciach-to-musisz-miec

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

fourteen + 18 =