|  | 

Budownictwo i aranżacja

Tapety na ścianę

W czasie wyszukiwania odpowiednich tapet do swojego domu warto zwrócić uwagę na niektóre szczegóły. Istotna jest grubość, faktura i wzory. Ważne jest także, aby tapety ścienne można było umyć wilgotną szmatką, gdyż jak wiadomo zabrudzenia powstają powszechnie. Pamiętajmy także, aby odpowiednio dobrać je kolorystycznie do swojej posadzki.

Tapety można wybierać zwiedzając sklep za sklepem, lub można skorzystać z katalogów. W magazynach o remontach znajdziemy wszelakie pomoce dotyczące wyboru tapet oraz ich przyklejania. O wiele mniej czasochłonne jest przeglądanie gazetek niż latanie po sklepach. Oczywiście nie dotkniemy tapety i nie zobaczymy na własne oczy, jednak pewne specyfikacje są podane i na ich podstawie można w prosty sposób zdecydować jaką tapetę wybrać.

Obecnie modne są tapety ścienne w stylu barokowym. Duża ilość złotych kolorów i dużych kształtów sprawia wrażenie, że znajdujemy się w XVII wieku. Tapety w takim stylu cenowo wcale nie odbiegają od tych zwykłych, najtańszych. Jest to tylko kwestia wzoru, natomiast ceną mogą się dopiero różnić jeżeli mamy inną fakturę oraz grubość.

Do przyklejania tapet warto zatrudnić fachowca, gdyż praca ta musi być bardzo dokładnie wykonana. Niełatwo jest położyć tapety w taki sposób, żeby nie było pęcherzyków powietrza. Co innego posadzki, te jest znacznie łatwiej ułożyć.

tapety-scienne

ABOUT THE AUTHOR