|  | 

Zdrowie i uroda

Transport chorych

Osoby starsze, które wymagają stałej opieki lekarskiej zazwyczaj są wypuszczane ze szpitali na okresowe przepustki. Dzięki temu bliscy mogą opiekować się swoimi chorymi, a szpital nie ponosi cen utrzymania przewlekle chorych w szpitalach. Jest to priorytetowo istotne w obecnych czasach, gdy szpitale ciągle posiadają ucinane poprzez ministerstwo zdrowia fundusze na bieżącą działalność…

Transport chorych jest wtedy organizowany przez karetki lub swoje spółki dysponujące pojazdami przystosowanymi do przewozu chorych we wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria. Dzięki takim firmom szpital nie ponosi kolejnych kosztów, jakie generowane są na pewno przez wyjazd karetki, jak i pozostają one do dyspozycji dyżurnego ruchu, który posiada do dyspozycji więcej pojazdów w razie zgłoszenia nagłego wypadku.

Transport chorych przez spersonalizowane firmy niestety nie jest finansowany poprzez NFZ w całości dlatego część cen niestety muszą pokryć sami zamawiający taki przejazd. Są to natomiast koszta na tyle niskie, że każdy ma możliwość sobie na to pozwolić i nie musi w tej sytuacji czekać na zwolnienie karetki przez szpital.

transport-chorych

ABOUT THE AUTHOR