|  |  | 

7rc.eu Budownictwo i aranżacja

Trochę ciepła w domu – kominek.

Moda na biokominki, które wraz z otaczającymi je meblami będącymi centrum pomieszczeń, wraca i zdaje się wypierać założenia aranżacyjne umieszczające w centralnym punkcie pokoju kanapę i telewizor. Obecnie biokominki mogą być bardzo modne i efektowne, doskonale wkomponowując się do nowoczesnych wnętrz. Bardzo ważne są również meble, które znajdują się w otoczeniu biokominka i wraz z nim tworzą harmonijną całość.

Oczywiście najważniejszy, książkowy jest fotel, na którym jak w starych filmach siedzi babcia robiąca na drutach, bądź tata czytający gazetę. Kiedyś tak było, ale osoby które posiadają obecnie fotel przed biokominkiem bez wątpienia przyznają, że jest to najcudowniejszy mebel w ich mieszkaniu. Możliwość zanurzenia się w miękkim fotelu, z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i dobrą książka przed oczyma jest doskonałą formą relaksu i odpoczynku. O Ileż lepiej i cudowniej siedzieć przy biokominku i wpatrywać się w figlarne płomienie ognia niż pochłaniać wzrokiem bezmyślne obrazy w telewizorze.

Biokominki oczywiście prócz funkcji estetycznych i relaksacyjnych posiadają również funkcję grzewczą, która jednak w dzisiejszych czasach desperacko poszukujących chwili spokoju i relaksu pozostaje drugorzędna. Fotel, który będzie znajdował się naprzeciw kominka powinien być meblem solidnym i niezwykle wygodnym. Dla jednym będzie to tradycyjny bujany fotel z wikliny, dla innych duży, przypominający sofę i wykonany z miękkiej tkaniny, kto inny jeszcze będzie wolał ekskluzywną skórę.

Możliwości jest wiele, jedno pozostaje jednak pewne. Kominek i ciepły fotel przed nim są nieocenionym skarbem w każdym domu a takowe możemy znaleźć na Designer.ski

Kominek: http://www.designer.ski/pol_m_Wyposazenie_Biokominki-430.html

Fotel: http://www.designer.ski/pol_m_Fotele_Fotele-wypoczynkowe-185.html

troche-ciepla-w-domu-kominek

ABOUT THE AUTHOR