|  | 

Turystyka i rekreacja

Wiosna w górach

Wiosną góry diametralnie zmieniają swe oblicze. Na miejsce mroźnych i lodowatych zboczy górskich, wkraczają kwieciste barwne i ozdobione kwiatami polany. Jest to prawdziwy magnes na turystów pragnących przeżyć spokojne chwile w górskiej okolicy. Z dala od zgiełku i smogu zatłoczonych miast, można zaczerpnąć świeżego powietrza i zapomnieć o trudach dni codziennego. Nie jest tajemnicą iż górski klimat znakomicie wpływa na zdrowie podróżnych.

W poszukiwaniu wymarzonego urlopu, warto rozglądnąć się za odpowiednią kwaterą. Piękny domek w górach lub samotnie stojące na szczycie góry schronisko z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. W ostatnich latach standard pokoi noclegowych znacznie się podniósł. Bardzo często jako wyposażenie znaleźć można radio czy telewizor. Po takim wypoczynku bezproblemowo można powrócić do dalszego przemierzania szlaków górskich.

Należy jednak pamiętać o powiadomieniu osób trzecich o celu oraz trasie naszej podróży. Działanie to ma na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa w razie nieoczekiwanego wypadku. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż góry bywają zdradliwe również wiosną i lubią się mścić na niedoceniających ich potęgi turystach. Szybko zmieniająca się pogoda potrafi bowiem zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Dlatego też należy być przygotowanym na każdą ewentualność. W górach piękne słońce rankiem, wcale nie musi oznaczać przyjaznej pogody wieczorem. Wyruszając w podróż należy mieć ten fakt na uwadze.

wiosna-w-gorach

ABOUT THE AUTHOR