|  | 

Zdrowie i uroda

Wizytówka człowieka – włosy

Wizytówką każdej kobiety, a także mężczyzny są włosy. Powinny być one zadbane, zawsze czyste, a przede wszystkim zdrowe. Jest to bardzo ważne ze względów wizualnych, a także zdrowotnych. Głowa człowieka jest pierwszą rzeczą na którą zwraca się uwagę przy pierwszym spotkaniu. Wiadomo przecież, że najłatwiej zapamiętuje się twarze, a w parze z nimi idą włosy.

Odpowiednia fryzura to nie wszystko, by pokazać się z dobrej strony na pierwszym spotkaniu towarzyskim. Dużym problemem u niektórych mężczyzn są przetłuszczone włosy. Niektórzy mają wyraźne problemy z myciem włosów. Jeżeli jest to nasz znajomy, to warto mu zwrócić uwagę, gdyż to pozwoli mu w przyszłości uniknąć problemów w kontaktach towarzyskich. Włosy i paznokcie muszą być przede wszystkim czyste.

W dalszej kolejności stawiamy zdrowie włosów. Rozdwojone końcówki, zbyt suche kosmki to istny horror w świecie długich włosów. Większość kobiet szaleje na punkcie swojego wyglądu. Rozdwojone końcówki potrafią nie raz doprowadzić je do ekstazy. Często widywałem jak zestresowane panie siedziały godzinami i ucinały sobie końcówki nożyczkami. Jest to niewątpliwie uciążliwe. Są przecież metody, by zadbać o włosy tak, aby nie trzeba było siedzieć godzinami z nożyczkami.

By nasze włosy były zdrowe należy używać odżywek i maseczek. Takie środki chemiczne bardzo dobrze wpływają także na skórę. Wiemy przecież, że włosy wychodzą właśnie ze skóry. Z tego powodu warto stosować odżywki, które korzystnie działają nie tylko na włosy. Poprzez stosowanie dobrych kosmetyków uda nam się uniknąć rozdwojonych włosów i zachować estetyczny wygląd.

wlosy-paznokcie-2

ABOUT THE AUTHOR