|  | 

Zdrowie i uroda

Paznokcie – pielęgnacja

Paznokcie świadczą o tym jak o nie się dba. Powiedzenie „widać jak na dłoni” przyjmuje tutaj nieco inne znaczenie. Po pierwszym rzucie oka wychodzą na światło dzienne wszelkie niedociągnięcia i zaniedbania. Pielęgnacja paznokci jest nieodłącznym elementem pielęgnacji dłoni. To jak dbasz o swoje ręce odbija się także na paznokciach.

Skóra na dłoniach wymaga troskliwej opieki, podobnie jak skóra na głowie bezpośrednio przy włosach. Jest ona cieniutko wyścielona tkanką tłuszczową, co za tym idzie ? łatwo się przetłuszcza. Ręce wymagają troskliwej opieki, gdyż są najmniej chronioną częścią ciała. Przez cały czas narażone są na spotkania z zimną wodą, chłodem, czy różnego rodzaju środkami chemicznymi. Zaniedbane włosy paznokcie i dłonie ciężko jest schować przed innymi. W związku z tym powinno się robić wszystko, by wyglądały one zdrowo.Klika zasad pielęgnacji:

  1. Nie wolno myć rąk w gorącej wodzie, gdyż to podrażnia i wysusza skórę. Optymalna jest woda letnia. Gdy jest się w podróży lub pracy do czyszczenia dłoni można użyć specjalnych chusteczek nawilżających.
  2. Warto zrezygnować z z tradycyjnych mydeł w kostkach i przerzucić się na delikatne żele. Są one bardziej higieniczne i często zdarza się, że zawierają substancje odżywcze.
  3. Zakładaj gumowe rękawice do prania i zmywania. Detergenty zawarte w płynach do mycia naczyń oraz proszkach do prania podrażniają i osłabiają odporność skóry. Przed założeniem rękawic należy jednak posmarować dłonie kremem.
  4. Piling dwa razy w tygodniu przyda się by zetrzeć obumarły naskórek. Na rynku można dostać preparaty specjalnie przeznaczone do dłoni, dzięki którym skóra stanie się bardzo gładka.
  5. Co tydzień warto nałożyć maseczkę na paznokcie i dłonie. Może to być maseczka do twarzy lub gruba warstwa kremu nawilżającego. Posiedź 30 minut z maską na dłoniach, a potem zgarnij nadmiar kosmetyków z rąk przy pomocy chusteczki.

Zadbane paznokcie będą ozdabiać twoje dłonie, jeśli tylko zadbasz o ich należyty wygląd. Zdrowe włosy i paznokcie to podstawa sukcesu. W sklepach jest dostępnych wiele pomocnych kosmetyków, które sprawią, że twoje dłonie i paznokcie olśnią każdego.

wlosy-paznokcie

ABOUT THE AUTHOR