|  | 

Turystyka i rekreacja

Wrocław turystyczną stolicą Polski

Jednym z najintensywniej rozwijających się miast w Polsce jest Wrocław. To tutaj bardzo chętnie potencjalni inwestorzy kuszeni są atrakcyjnymi ofertami na założenie własnej działalności o profilu turystycznym. Włodarze tego miasta są zatem atrakcyjni zarówno pod względem ekonomicznym jak i turystycznym.

Stolica Dolnego Śląska przyciąga zwiedzających do siebie jak magnes. Kuszące oferty zarówno miejsc kulturalnych jak i rozrywek są naprawdę atrakcyjne dla każdego ? młodego i starszego. To dlatego altem można zobaczyć spore grupy rodzin z dziećmi chcących coś nowego poznać. Najtłumniej chyba odwiedzane jest wrocławskie ZOO. Bogata oferta tego ogrodu zoologicznego jednego z największych w Europie jest warta poznania. Dzieci są szczególnie zachwycone egzotycznymi gatunkami. Nieopodal natomiast położony jest hostel Wrocław i ogród japoński oraz znana z wielu masowych imprez Hala Stulecia, zabytkowy budynek zbudowany jeszcze przed II wojną zaplanowany przez niemieckiego architekta.

Lecz także samo miasto ma wiele atrakcji wartych poznania. Jedną z nich z pewnością jest jeden z większych rynków na starym kontynencie. Znajdujące się na nim świeżo odrestaurowane kamienice dodają blasku i podkreślają ich zabytkowość. Wśród nich łatwo można znaleźć tanie noclegi Wrocław, z których chętnie korzystają podróżni chcący za niewielkie pieniądze móc się przespać w komfortowych warunkach. Plusem może okazać się także mnoga liczba punktów gastronomicznych oferujących chyba każda kuchnię świata, w tym oczywiście regionalną, dolnośląską, która smakuje każdemu.

wroclaw-turystyczna-stolica-polski

ABOUT THE AUTHOR