|  |  | 

Handel i usługi Przemysł i technologie

Wynajem parkingów w Gliwicach

W tym roku zostały wprowadzone w prawie polskim nowe obostrzenia dotyczące kierowców samochodów ciężarowych. Jest to duże utrudnienie dla dużych firm transportowych, które muszą zmienić wiele swoich zasad organizacji, cenników, terminów. Od nowego roku kierowcy ciężarówek jeżdżących w dalekie trasy po Europie częściej muszą robić przerwy.

Parkingi Gliwice oraz tachometry wykorzystywane do kontroli jazdy i wykonywania przerw muszą być teraz zatwierdzone certyfikatem urzędów komunikacyjnych oraz co pół roku sprawdzane pod względem poprawności działania. Wszystkie te obostrzenia w zakresie transportu dalekobieżnego zostały wprowadzone ze względu na oszustwa i zakłamania, które pojawiają się w działalności firm transportowych. Takie kłamstwa zagrażają bezpieczeństwu kierowców, pracowników oraz przewożonych towarów.

Jest to bardzo niebezpieczne, dlatego ministerstwo transportu zdecydowało się podjąć decyzje o zmianach w prawie. Mimo, że wiele firm transportowych może być niezadowolonych, to te zmiany mają zwiększyć ich uczciwość i bezpieczeństwo. Będą musiały więcej parkować, a to wiąże się z kosztami.

wynajem-parkingow-w-gliwicach

ABOUT THE AUTHOR