Breaking News
 |  |  | 

Gastronomia i hotelarstwo Handel i usługi

Wypełnienie naturalne czy sztuczne?

img-responsive

Jeżeli planujesz zakup poduszek to z pewnością zastanawiasz się jakie wybrać, które z nich będą sprawować się najlepiej? Wszyscy znamy to uczucie, gdy śpimy poza domem i mamy do czynienia z niewygodną poduszką. Bezsenna noc gwarantowana!

W odróżnieniu od kołder przy wyborze nie musimy jednak brać pod uwagę tak wielu aspektów. Poduszki na szczęście nie mogą być niedostosowane do temperatury, co znacznie ułatwia sprawę. Podstawową kwestią przy zakupie poduszek, na której należy się skupić jest rodzaj ich wypełnienia. Na rynku dostępne są poduszki z naturalnym wkładem oraz ze sztucznym. Które z nich są lepsze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i jak z większością rzeczy, zależy oczywiście od gustów oraz upodobań zainteresowanego.
Powszechnie uznaje się poduszki z wkładem naturalnym za te z lepszą jakością oraz co za tym idzie z wyższej półki cenowej. Nie jest to jednak prawda absolutna. Trzeba wziąć pod rozwagę fakt, że istnieje wiele rodzajów puchu oraz pierza, do tych o wyższej jakości zalicza się np. puch gęsi, gdyż jest on bardziej wytrzymały od kaczego. Występuje on jednak również w licznych odmianach. Wypełnienie o wysokiej jakości przekłada się na okres żywotności naszych poduszek. Poza pierzem możemy również spotkać się z wełnianym wkładem, który zapewni odpowiednią sprężystość. Z pewnością wkład naturalny poprzez cyrkulację powietrza zapewni dobrą wentylację naszej skórze.

Wkład sztuczny niewątpliwie jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz najczęściej charakteryzuje go niższa cena. Poduszki przeważnie wypełnia się lateksem lub bawełną, która w szczególności polecana jest alergikom. W dzisiejszych czasach jednak w sprzedaży dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów sztucznego wypełnienia, więc każdy bez dwóch zdań będzie w stanie znaleźć propozycje idealną dla swoich oczekiwań. Co za tym idzie trudno je jednolicie scharakteryzować. Wybór wypełnienia należy więc do Was!
W sklepie online AWAKraków oferuje doskonały wybór poduszek, warto zaznajomić się z ich asortymentem i podjąć właściwy wybór.

wypelnienie-naturalne-czy-sztuczne

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

seven − 2 =