Breaking News
 |  |  | 

7rc.eu Turystyka i rekreacja

Wyprawa w wysokie góry – zdobądź Tatry z odpowiednim sprzętem

img-responsive

Wyprawy górskie to coraz popularniejsza forma na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym i wśród znajomych. Niezmiernie istotne jest jednak to, aby do każdej wycieczki górskiej, niezależnie od tego czy będzie to spacer po łagodnych Beskidach czy wyprawa w Wysokie Tatry, odpowiednio się przygotować.

Chodzi między innymi o to, aby dokładnie zapoznać się z trasą wycieczki, właściwie ocenić swoje możliwości kondycyjne, a także zakupić niezbędny sprzęt wspinaczkowy.

Zimowe wyprawy górskie

Zima to specyficzny czas w górach. Nawet proste z pozoru trasy, w tym okresie mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Wystarczy niewielka ilość lodu i bez odpowiedniego sprzętu dalsza droga staje się niemożliwa. Jaki sprzęt będzie potrzebny na zimową wycieczkę górską? Wiele w tym względzie zależy od miejsca wyprawy. Beskidy czy Bieszczady to dosyć łagodne pasma górskie. W większości przypadków na trasy wystarczy ze sobą zabrać raczki turystyczne oraz kijki trekkingowe. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w wysokich górach. Wybierając się na zimowy trekking w Tatry trzeba zadbać o sprzęt do wspinaczki. W obowiązkowym wyposażeniu każdego turysty powinny znaleźć się raki (dobrane w zależności od rodzaju posiadanego obuwia) oraz czekan turystyczny. Pomocne mogą okazać się również inne akcesoria alpinistyczne – na przykład lawinowe ABC.

Letnia wspinaczka górska

Aby bezpiecznie poruszać się po górskich szlakach w lecie, konieczne jest doświadczenie. Wyprawy w góry warto zaczynać od prostych tras, stopniowo zwiększając ich trudność. Osoby doświadczone mogą pokusić się o wspinaczkę wysokogórską. Jednak koszty skompletowania pełnego wyposażenia wspinaczkowego nie należą do najniższych. Konieczna będzie między innymi uprząż, liny czy karabińczyki. Jest to absolutne minimum. Warto pamiętać o tym, że nie trzeba od razu kupować całego sprzętu. Zaczynając swoją przygodę ze wspinaczką można początkowo korzystać z oferty wypożyczalni turystycznych. Są one doskonale zaopatrzone, a fachowy personel pomoże skompletować sprzęt na wyprawę.

Jeżeli jednak złapałeś już bakcyla wspinaczki i chcesz się zaopatrzyć we własny sprzęt wspinaczkowy – zapraszamy do sklepu RATWORK.PL

wyprawa-w-wysokie-gory-zdobadz-tatry-z-odpowiednim-sprzetem

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

nine − seven =