|  | 

7rc.eu

Zawód fotoreporter

img-responsive

Bycie fotoreporterem to poważna sprawa. Najlepsi z nich potrafią zarabiać naprawdę spore sumy pieniędzy. Dlatego, jeżeli jakaś gazeta lub telewizja szuka nowego fotoreportera to zatrudnia specjalną agencję rekrutacyjną, która zajmuje się sprawami przyjęć do pracy.

Ciężko zostać fotoreporterem

Ci, którzy myślą, że dostać się do konkretnej firmy w charakterze fotografa tudzież fotoreportera, jest bardzo łatwo, są w błędzie, ponieważ jest to naprawdę ciężki kawałek chleba. Trzeba posiadać duże umiejętności z zakresu fotografii zarówno pod względem technicznym jak i artystycznym. Trzeba mieć wewnętrzne wyczucie chwili, aby móc znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie.

Egzamin na fotoreportera

Kiedy staramy się o posadę, która jest stricte związana z fotografią musi mieć kolosalną wiedzę w tym zakresie. Dobre zdjęcia zdecydowanie nie wystarczą. Na rozmowach kwalifikacyjnych przeprowadzanych przez profesjonalne agencje rekrutacyjne kandydat musi przejść przez serię niezbyt łatwych pytań, które nie dotyczą tylko sprzętu fotograficznego jaki posiada ale i wnikliwe pytania dotyczące historii fotografii, a w tym temacie to już z pewnością nie można oszukać.

Zachęcam także do zapoznania się z artykułem: Fotograf architektury – profesja, czy hobby?

zawod-fotoreporter

ABOUT THE AUTHOR