Złe czasy dla inżyniera

Praca to temat rzeka. Można o nim pisać i opowiadać przez długie godziny. W końcu jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez człowieka. Jeżeli praca nie dopisuje, to nie dopisuje kompletnie nic. W końcu bez pieniędzy żyć się raczej nie da, a pieniądze biorą się przecież właśnie z pracy.

seria ogłoszeń z cyklu inżynier praca

Nawet inżynier nie ma łatwo

To co się dzieje obecnie, doprawdy przechodzi ludzkie pojęcie. Kto by przypuszczał kilkanaście lat temu, że inżynier nie będzie mógł obecnie znaleźć pracy, a tak się dzieje drodzy Państwo. Nie ma łatwo. W czasach kiedy zaczyna powracać cenzura, a na pułkach coraz mniej towaru naprawdę ciężko o dobrą pracę nawet będąc wykształconym człowiekiem

Inżynier praca ? to kpina

Oczywiście to nie jest tak, że ogłoszeń pracy dla inżyniera nie ma w ogóle, bo naturalnie, że są i to nawet nie mało. Jednakże to co oferują pracodawcy w zamian za wykształconego człowieka, woła o pomstę do nieba. Człowiek uczył się wiele lat, żeby pracować za 1200zł netto. To nie o to chodzi. Ostatnio, kiedy napotkałem jedno ogłoszenie z cyklu inżynier praca to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać. Praca właściwie na okrągło, również w weekendy a pensja na poziomie najniższej pensji krajowej. Nie ? dziękuję, może jednak postoję. Wolę wyjechać gdzieś za granicę, niż opłakiwać kolejne ogłoszenia pracy dla inżyniera w tym kraju.