|  | 

Różne

Złe czasy dla inżyniera

Praca to temat rzeka. Można o nim pisać i opowiadać przez długie godziny. W końcu jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez człowieka. Jeżeli praca nie dopisuje, to nie dopisuje kompletnie nic. W końcu bez pieniędzy żyć się raczej nie da, a pieniądze biorą się przecież właśnie z pracy.

Nawet inżynier nie ma łatwo

To co się dzieje obecnie, doprawdy przechodzi ludzkie pojęcie. Kto by przypuszczał kilkanaście lat temu, że inżynier nie będzie mógł obecnie znaleźć pracy, a tak się dzieje drodzy Państwo. Nie ma łatwo. W czasach kiedy zaczyna powracać cenzura, a na pułkach coraz mniej towaru naprawdę ciężko o dobrą pracę nawet będąc wykształconym człowiekiem.

Inżynier praca ? to kpina

Oczywiście to nie jest tak, że ogłoszeń pracy dla inżyniera nie ma w ogóle, bo naturalnie, że są i to nawet nie mało. Jednakże to co oferują pracodawcy w zamian za wykształconego człowieka, woła o pomstę do nieba. Człowiek uczył się wiele lat, żeby pracować za 1200zł netto. To nie o to chodzi. Ostatnio, kiedy napotkałem jedno ogłoszenie z cyklu inżynier praca to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać. Praca właściwie na okrągło, również w weekendy a pensja na poziomie najniższej pensji krajowej. Nie ? dziękuję, może jednak postoję. Wolę wyjechać gdzieś za granicę, niż opłakiwać kolejne ogłoszenia pracy dla inżyniera w tym kraju.

zle-czasy-dla-inzyniera

ABOUT THE AUTHOR